Blog

Rozpędzająca się inflacja, rosnące stopy procentowe oraz zmniejszony popyt w wielu branżach, stopniowo pogarsza sytuację finansową wielu polskich firm. Jak każdy kryzys, także i ten przeminie (...)

Raty kredytów, szczególnie hipotecznych coraz bardziej doskwierają kredytobiorcom, a możliwe są dalsze podwyżki. W środowisku finansowym od dłuższego czasu dyskutuje się o zastąpieniu WIBOR (...)

Dopóki firma zarabia, nie zastanawiamy się nad tym jaką uzyskuje rentowność. W czasach wysokiej inflacji i spowolnienia gospodarczego warto zacząć przywiązywać większą wagę do zarządzania (...)

Trudna sytuacja gospodarcza coraz bardziej doskwiera konsumentom jak również przedsiębiorstwom. Jednak nie każda branża odczuwa recesję w tym samym stopniu. Dużo zależy od sytuacji finansowej (...)

Trudna sytuacja finansowa dotyka coraz więcej przedsiębiorstw. W wielu branżach wzrost kosztów energii pochłonął niemal całą dotychczasową marżę. Nie bez znaczenia jest również wzrost st (...)

Skutki inflacji dotknęły już niemal każdego. Wzrost cen dotyka zarówno konsumentów jak i firmy, które ponoszą coraz wyższe świadczenia usługi i dostarczania towarów. Niestety rosnąca infl (...)

Wśród przedsiębiorców panuje wiele mitów na temat zarządzania finansami firmowymi, o których pisaliśmy w ostatnim artykule. Jednym z nich jest przekonanie, że o finanse firmowe należy dbać (...)

Prowadzenie małej wiąże się z mnóstwem obowiązków. Nie tylko tych związanych z realizacją zleceń i obsługa klienta, ale również finansowych. Większość przedsiębiorców ogranicza swoj (...)

Raport z BIK, czyli Biura Informacji Kredytowej jest obok zdolności finansowej do regulowania raty kredytu najważniejszym czynnikiem wpływającym na ocenę wniosku kredytowego przez bank. Czym jest (...)

Prowadzenie firmowych finansów nie jest proste, szczególnie jeżeli w naszej działalności zamierzamy wykorzystywać finansowanie bankowe. Podczas rozpatrywania wniosku kredytowego, bank przeświet (...)